První dnešní zpráva ze cvokhauzu vypovídá o tom, že všeobecné zešílení postihuje i odborné kruhy. Informuje o tom server Záchranná služba.cz pod titulkem Gender equity v praxi: v USA se bojí resuscitovat ženy. Píše se zde: Na kongresu Americké kardiologické společnosti vzbudil velkou pozornost příspěvek autorů Blewera a spol. na téma genderové nevyváženosti laické resuscitace v USA. Analýzou databáze téměř 20 000 zástav oběhu autoři zjistili, že pravděpodobnost laické resuscitace při zástavě oběhu na veřejném místě je u mužů významně vyšší, než u žen, což má samozřejmě negativní dopady na osud pacientek.
Na tato zjištění navazují v článku, vycházejícím v časopise Circulation, autoři Permanová a spol., kteří rozsáhlým dotazníkovým průzkumem analyzují doposud jen tušené příčiny tohoto jevu. Výsledky průzkumu (mezi dospělými muži i ženami) potvrdily, že hlavním důvodem obav je „sexualizace ženského těla“ – potenciální zachránci se zkrátka bojí dotýkat se cizích žen, protože současná oficiální doktrína v USA to považuje za sexuální projev a jako takový je nepřípustný a odsouzeníhodný.
Autor článku Ondřej Franěk příhodně dodává: Vypadá to, že se otevírá nové pole působnosti pro genderové aktivisty – já bych navrhoval třeba zavedení kvót tak, aby zajistily stejný poměr resuscitovaných mužů, jako je to u žen. Výborně by se k tomu hodil rozšířený program telefonicky asistované resuscitace – v některých případech by zkrátka operátoři resuscitaci nejenže nepodporovali, ale naopak zakazovali.
Co k tomu ještě říct? Vzhledem k diskusi o výroku Joanne K.Rowlingové, že menstruují ženy, což vzbudilo všeobecné pohoršení mezi genderovými fanatiky, lze očekávat zavedení kvót v porodnicích. Pro dosažení dokonalé rovnosti je nezbytné zajistit, aby 50% rodících osob byli muži nebo prostě ne-ženy. Kdyby náhodou nějaká porodnice překročila povolených 50% určených rodičkám a odrodila byť jen o jedinou navíc, bude jí hrozit nemalá finanční sankce, vyhazov pro ředitele, všechny primáře a porodníky, na jejichž místa nastoupí sice medicínsky nevzdělané, ale zato ideově správně orientované osoby z neziskovek. To teprve bude porod!
—
Mluvíce o Rowlingové… Server Novinky.cz vypustil do světa článek převzatý z ČTK s titulkem Famfrpál se v USA přejmenuje, protože Rowlingová má nesprávné názory.
Představitelé dvou amerických soutěží ve famfrpálu plánují změnit název oblíbeného sportu kouzelnického učně Harryho Pottera. Jedním z důvodů jsou vyjádření jeho autorky J. K. Rowlingové, která v minulosti uvedla, že pohlaví reálně existuje a nelze srovnávat transsexuály s biologickými ženami.
Na rozdíl od knižní verze hry, kde Potter a jeho přátelé v Bradavické škole čar a kouzel létají na košťatech, běhají v pozemním famfrpálu dva týmy po sedmi hráčích po hřišti. Stejně jako v literární předloze je i zde úkolem trefit se camrálem do obručí, vyhnout se potloukům a lapit zlatonku, která visí v ponožce z kraťasů nestranného hráče. Týmy jsou smíšené, hrají tedy ženy i muži zároveň, na hřišti ale nesmí být víc než čtyři hráči stejného pohlaví. Sport je velmi populární po celém světě, hraje se v i Česku.
„Famfrpál se nachází v přelomové chvíli. Můžeme pokračovat v dosavadním stavu a zůstat relativně malí, nebo můžeme udělat velké kroky a skutečně posunout tento sport do další fáze,“ uvedla v prohlášení Mary Kimballová, výkonná ředitelka ligy US Quidditch (USQ). Organizace v prohlášení, které vydala spolu s konkurenční sportovní asociací Major League Quidditch (MLQ), poukázala i na postoje tvůrkyně famfrpálu. „Ligy doufají, že jim změna názvu pomůže se nadále distancovat od děl J. K. Rowlingové, která je v posledních letech stále častěji pod drobnohledem kvůli svým postojům vůči transgenderovým osobám,“ píše se v prohlášení.
Čeho strašného se vlastně Rowlingová dopustila? V červnu 2020 zveřejnila na Twitteru sérii příspěvků, které byly podle lidskoprávních aktivistů namířené proti transgenderovým osobám. V jednom tweetu sdílela a kritizovala článek, který o ženách hovořil jako o „lidech, kteří menstruují“. „Jsem si jistá, že pro takové lidi existovalo nějaké označení. Napovězte mi někdo,“ napsala. Esej Rowlingové vyvolal další kritiku. Čtyři autoři z její literární agentury reagovali tím, že z ní vystoupili a obvinili ji, že odmítá vydat prohlášení na podporu transgenderových osob.
Jak se zdá, asi by bylo třeba Rowlingové zakázat cokoli psát, k čemukoli se vyjadřovat, a nejlépe přikázat, aby všechny honoráře za genderově závadného Harryho Pottera neprodleně odevzdala na konto nějaké transgenderové neziskovky.
A kromě toho soudím, že ani úsilí famfrpálových organizací není dostatečně důsledné a nepovede k úplné equalizaci (zrovnostnění – ach, jaká krásná novoslova) sportovních klání. Předně je třeba se inspirovat u USQ a MLQ a ve všech kolektivních sportech zavést povinnost účasti obou základních (případně i těch dalších asi 70 nových) pohlaví, samozřejmě v rovném počtu. Pro fotbalová, hokejová, basketbalová, volejbalová atd. mužstva nastane období velké sháňky hráček, čímž vzniknou kýžená hybridní mužstva-ženstva. Stejný pohyb samozřejmě je nezbytné přikázat i v opačném směru. Ale nedosti na tom. Je nezbytné genderově zrovnostnit i sporty individuální, třeba lehkou atletiku či třeba box. Představte si, jak za Usainem Boltem cválá lepá běžkyně z Horní Dolní, nebo jak Karlos Vémola tříská do sanice starou Blažkovou. Pak teprve zavládne ve sportovních kruzích rovnost, pravda a láska.
—
Tak nám další hvězda stříbrného plátna pomalu kráčí do klatby. Slavný herec Jiří Bartoška podle serveru VipShow poskytl portálu Aha online rozhovor, v němž se mj. vyjádřil k současnému trendu genderové masáže všeho a všech. Řekl prý doslova: „To je taková idiocie, že o tom jednou možná někdo natočí biják. Pokud režisér při přípravě filmu musí dopředu přemýšlet o tom, aby měl v týmu čtyři gaye a pět lesbiček, kde je potom jeho tvůrčí svoboda? Končí to tím, že Annu Boleynovou hraje černoška nebo že se herec Hank Azaria omlouvá za to, že v americkém seriálu Simpsoni daboval Inda, i když sám není indického původu.“ Bartoška měl dokonce tu nekonečnou drzost, že se zastal nevinných obětí feministické kampaně MeToo, která údajně odhaluje sexuální incidenty v showbyznysu. Bartoška říká, že to bylo často pouze tvrzení proti tvrzení a šlo o situace, které jsou staré desítky let. „Mnoha lidem přitom obvinění zlikvidovala profesní i osobní život. Třeba takový Kevin Spacey, geniální herec, žaloba proti němu nakonec byla stažena, ale to už dneska nikoho nezajímá.“ Chce se i neznabohovi říci: Pámbuzaplať, že promluvila celebrita, kterou máme spojenou spíše s jiným názorovým táborem. Bartoška zde vyjevil svůj zdravý rozum. Lze předpokládat, že podobně jako Joanne K. Rowlingová a mnoho dalších se stane terčem zdivočelých, z veřejných prostředků placených neziskovek, které si budou chtít zatančit na jeho kostech své rituální tance. Protože platí: Když nic neumím a ničeho nedokážu vlastní prací docílit, tak to všechno zničím těm, kteří pracují, jsou dobří, úspěšní a nechránění současnou mediální stokou. Bravo, pane Bartoško!